Firmamiz 1998 yilinda Van’da kurulmus olup gida sektöründe faaliyet göstermektedir.

Bu amaç dogrultusunda kurulan isletme en kisa zamanda sektöründe ve damaklarda söz sahibi olmustur.

2004 yilinda ÇOKLAR GIDA SANAYI A.S. adi altinda “VANTAT” markasi Türk Patent Enstitüsü tarafindan 2004 26200 marka numarasi ile 18.08.2004 tarihinde tescil edilmistir.

ÇOKLAR GIDA’ya ait VANTAT fabrikasi 2005 yilinda VAN Organize Sanayi Bölgesinde kurulmus olup, o zamandan bu yana VANTAT markasiyla tüketiciye sunulan helva, tahin, reçel, lokum, pekmez, bal, Fındık Ezmesi çesitlerinin üretimini 5100 m2 kapali alana sahip modern tesislerinde gerçeklestirmektedir.

Yilda 720 ton lokum, 1800 ton helva, 500 ton pekmez, 2500 ton reçel, 120 ton bal, 1500 ton tahin, 400 ton tereyagi ve margarin üretimiyle toplam 7540 ton üretim kapasitesine sahiptir.

Kurulusumuz, kuruldugu günden bu güne kadar her geçen gün ilerlemeyi ve çagin gerektirdigi dogrultuda faaliyetlerini ve yatirimlarini genisletmeyi amaçlamaktadir.

Firmamiz her türlü kanun ve mevzuatlar, kalite, gida güvenligi, is sagligi ve güvenligini esas alarak, saglik ve hijyen kurallarina uygun olarak ürettigi ürünleriyle yurt içinde oldugu kadar yurtdisinda da basarili olmak için; çalisanlarin katilimi ve müsteriye deger veren bir yönetim sistemi anlayisiyla müsteri ihtiyaç ve beklentilerini karsilamaktadir. Kurulusumuz, kuruldugu günden bu güne kadar her geçen gün ilerlemeyi ve çagin gerektirdigi dogrultuda faaliyetlerini ve yatirimlarini genisletmeyi amaçlamaktadir. Insana ve dogaya saygili olma bilinciyle; üretimde, kalitede ve hizmette tek ve rakipsiz olmayi hedefleyen bir kurulustur.